1-5-р ангийн Дүрслэх урлаг технологийн хичээлийн зөвлөмжийг  энд дарж татаж авна уу.

4-5-р ангийн Хүн нийгэм хичээлийн зөвлөмж

2014 оны 09-р сарын 15 Нийтэлсэн Urtnasan
4-5-р ангийн Хүн нийгэм хичээлийн зөвлөмжийг энд дарж татаж авна уу.

4-5-р ангийн Хүн байгаль хичээлийн зөвлөмж

2014 оны 09-р сарын 15 Нийтэлсэн Urtnasan
4-5-р ангийн  Хүн байгаль хичээлийн зөвлөмжийг энд дарж татаж авна уу.

Бага ангийн сургалтын менежерүүдийн анхааралд

2014 оны 09-р сарын 15 Нийтэлсэн Urtnasan
Маргааш  буюу  2014 оны 9-р сарын  16-ний өдрийн 14 цагаас  бага ангийн  сургалтын менежерүүд 24-р сургууль дээр семинартай тул бүрэн хамрагдана уу.  Зарыг цааш нь дамжуулна уу.

1-3-р ангийн Хүн орчин хичээлийн зөвлөмж

2014 оны 09-р сарын 15 Нийтэлсэн Urtnasan
1-3-р ангийн Хүн орчин хичээлийн зөвлөмжийг энд дарж татаж авна уу.

Бага боловсролын  10,  11 дэх жилдээ ажиллаж байгаа  багш нар нэрсээ тулгана уу.   Хэрвээ нэр байхгүй буюу  жирэмсний амралттай байгаа бол  бүртгүүлнэ үү.  

Овог Нэр Дүүрэг







Сургууль, Цэцэрлэг
Багшаар ажилласан жил
1 Халзан Мөнгөнчимэг БГД ЭУЦ 11
2 Лүгээбаатар Туул БЗД 33 11
3 Ганбаатар Энхтуяа БЗД 48 11
4 Бизъяа Тайванжаргал БЗД 48 11
5 Даваа-Очир Нарантуяа БЗД 48 11
6 Баасандаш Чимэгмаа БЗД 48 11
7 Даш Энхцолмон БЗД 85 11
8 Сэр-Од Мөнхцэцэг БЗД 87 11
9 Нансалмаа Сайнбаяр БЗД 88 11
10 Цэгмид Цэрэнбат БЗД Шавь 11
11 Пүрэв Батдэлгэр БНД Боловсрол ЦС 11
12 Чойжил Цэрэндулам БНД Боловсрол ЦС 11
13 Галсан Хадгэрэл БНД 125 11
14 Самдан Дэлгэржаргал СБД Хүлэг дунд сургууль 11
15 Алтан-Очир Чулуунбаяр ХУД 10 11
16 Базаррагчаа Сумъяа ЧД 5 11
17 Санжаа Сайнбилэг ЧД 57 11
18 Нармандах Оюунтуяа ЧД 57 11
19
Н.Баярмаа ЧД 61 11
20
Л.Бум-Эрдэнэ ЧД 61 11
21
Д.Бадамханд ЧД 61 11
22 Ойдов Хандмаа СХД 65 11
23 Дамдингарав Чимэдлхам СХД 104 11
24 Жанчив Оюунцэцэг СХД 104 11
25 Цолмон Уянга СХД 105 11
26 Түмэндэлгэр Оюунцэцэг СХД 105 11
27 Сарантуяа Цэвэлмаа СХД 105 11
28 Чилхаажав Нандинхүү СХД 107 11
29 Лхагвасүрэн Цэвэлмаа СХД 107 11
30 Улаанхүү Оюунбилэг СХД "Ирээдүй"1-р бага 11
31 Сандуйжав Должин ЧД 24 11
32 Отгонбаатар Батцэнгэл ЧД 72 11
33 Түмэн Өлзийжаргал БЗД 97 11
34 Калина Баярмаа БЗД 97 11
35 Лоовой Мөнхчимэг БЗД 120 11
36 Эрдэнэбаатар Сарантуяа БЗД 120 11
37 Гүнсэн Ариунхишиг БГД 13 11
38 Ядамсүрэн Эрдэнэчимэг БГД 13 11
39 Дэмбэрэлдодов Мөнхгэрэл БГД 51 11
40 Сүхээ Бадмаа БЗД АЦС 11
41 Оюунбат Болортуяа БНД Боловсрол цогцолбор 10
42 Дүгэрсүрэн Буянжаргал БГД 19-р сургууль 10
43 Дамдинсүрэн Даваахүү БГД 19-р сургууль 10
44 Хүдэрбаатар Солонго БГД ЭУЦ-78 10
45 Ууш Энхтуяа БГД ЭУЦ-78 10
46 Цэвэлдорж Оргилмаа БГД 47-р сургууль 10
47 Чулуунбат Цэцэгмаа БГД 38-р сургууль 10
48 Төмөрбаатар Золзаяа БЗД 85 дугаар сургууль 10
49 Нанжид Нарантуяа БЗД 14-р сургууль 10
50 Нямсүндэв Билэгцэцэг БЗД 14-р сургууль 10
51 Мижиддорж Энх-оюун БЗД 21-р сургууль 10
52 Цэдэнжамба Ганчимэг БЗД 87-р сургууль 10
53 Дорждэрэм Мажиг БЗД 33-р сургууль 10
54 Шагдар Отгонтуяа БЗД 97-р сургууль 10
55 Төрбуян Мөнхтунгалаг БЗД Баянзүрх ЦС 10
56 Давгасамбуу Бямбагарав БЗД 53-р сургууль 10
57 Батсүх Бямбасүрэн Налайх Голомт ЦС 10
58 Баатар Жаргалмаа Налайх Голомт ЦС 10
59 Мягмаржав Алтансувд Налайх 109 10
60 Доржсүрэн Лхагвасүрэн Налайх 109 10
61 Энхээ Байгалмаа СБД 2-р сургууль 10
62 Лувсан Гандиймаа СБД 58-р сургууль 10
63 Доржсүрэн Баярцэцэг СБД 71-р сургууль 10
64 Жаргалсайхан Жигжидмаа СБД БТСДС 10
65 Батмөнх Үүрдцэцэг СБД Орчлон 10
66 Юнгэрэн Энхтуяа СБД Гёте 10
67 Ганхуяг Сарангэрэл СБД Хобби 10
68 Дэжид Баярмаа СБД Хобби 10
69 Кавден Болортуяа СХД 105 10
70 Нарантунгалаг Баярмаа СХД 106 10
71 Бэгз Ариунзаяа СХД 76 10
72 Баяраа Отгонжаргал СХД 76 10
73 Цэрэндамба Өлзийсайхан СХД Ирээдүй 10
74 Тэрбиш Батцэнгэл СХД Ирээдүй 10
75 Лундаа Насанжаргал СХД Ирээдүй 10
76 Адьяа Мөнхзул СХД Ирээдүй 10
77 Гансүх Энхсаруул СХД Ирээдүй 10
78 Жанцансүрэн Тогтохбаяр СХД Ирээдүй 10
79 Сүхбат Ганчимэг СХД 67 10
80 Өлзий-Очир Цэцгээ СХД 42 10
81 Цэгмэд Ариунзаяа СХД 62 10
82 Ганбат Оюун-Эрдэнэ СХД 74 10
83 Нямхүү Одгэрэл СХД 107 10
84 Цэрэндоо Эрдэнэчулуун ХУД БУЦС 10
85 Бат Оюунтөгс ХУД 115-р сургууль 10
86 Пүрэвдорж Батмөнх ХУД 115-р сургууль 10
87 Давааням Мөнхцэцэг ХУД 115-р сургууль 10
88 Бавуужав Должинсүрэн ХУД 63-р сургууль 10
89 Даваажав Оюунзаяа ХУД 114-р сургууль 10
90 Мангалжав Энхтуяа ХУД 114-р сургууль 10
91 Балдансараахай Пүрэвдулам ЧД 23-р сургууль 10
92 Үржин Надмидцэрэн ЧД 50-р сургууль 10
93 Содном Буянжаргал ЧД Наран 10
94 Цэвэлдорж Оргилмаа БГД 47 10
95 Ганбаатар Дэлгэр БЗД 92 10
96 Төмөрбат Ариунаа БНД Боловсрол ЦС 10
97 Бэхбат Нэргүй БНД Гүн галуутай 10
98 Наташа Должинсүрэн СБД 2 10
99 Рагчаа Оюунгэрэл СБД 2 10
100 Гончигсум Тогоонтөмөр СБД 6 10
101 Гонгор Мөнхбаяр СБД 45 10
102 Цэнд Туяа СБД Хобби 10
103 Чойжанцан Баттулга СБД АБЦ 10
104 Ихэр Төвшинжаргал ХУД 26 10
105 Нарангэрэл Будцэцэг ХУД 75 10
106 Буурай Отгонсүрэн ЧД 5 10
107 Дашдорж Тогтохсүрэн ЧД 50 10
108
Т.Аюушмаа ЧД 61 10
109 Тэрбиш Сайхантуяа СХД 12 10
110 Бат-Очир Цэрэндолгор СХД 12 10
111 Мектив Алмагүл СХД 62 10
112 Лундаа Насанжаргал СХД "Ирээдүй"1-р бага 10
113 Батаа Гантуул СХД "Ирээдүй"1-р бага 10
114 Жагарванчин Аззаяа СХД Ирээдүй 3-р бага 10
115 Володя Оюун-эрдэнэ ЧД 23 10
116 Батмөнх Золзаяа ЧД 23 10
117 Дашдондог Батзаяа БГД Жаргалан 11
118
Дорждагва

10
119 Самбуу Отгонбилэг ЧД 49 10
120 Даринчулуун Энх-Амгалан БГД Гурван тамир 11
121 Батсүх Даариймаа БГД хүрээ тулга 10
122 Чулуунбор Майцэцэг БГД Гурван тамир 11
123 Доржсүрэн Баярцэцэг СХД 71 10
124 Доржиева Оксана Владимировна БЗД Плехановын нэрэмжит Оросын ЭЗИС-н УБ хотын салбар 11
125 Ганболд Ганцэцэг

10
126 Дамдин Ундармалцэцэг БЗД Билгүүн номч 11
127 Хаянхирваа Гэгээнцэцэг БГД хүрээ тулга 10
128 Б Батчимэг ЧД 17
129 Еркетай Гульжайнар СБД 16 10
130 Амарбаясгалан Дашзэвгэ БЗД 44 11
131 Рэгзээ Оюунсувд БЗД
11
132 Шарав Отгондэлгэр СХД Ирээдүй-2-р бага 11

Нийслэлийн ЕБС-ийн 10,  11 дэх жилдээ ажиллаж байгаа багш нар сургалтын талаарх мэдээллийг  татаж авч үзнэ үү.

Сайн байцгаана уу?

2014.09.06

Та бүхэндээ энэ өдрийн мэнд хүргэе. Бид “Бага боловсролын сургалтын цөм хөтөлбөр”-өө хүлээж аваад удаагүй хэдий ч та бүхний минь шинэ хичээлийн жилийн ажил амжилттай эхэлж байгаа гэдэгт итгэж байна.

“Бага боловсролд 10, 11 жилдээ ажиллаж буй багш нарын үндсэн сургалт”-д оролцогчдод “Бага боловсролын сургалтын цөм хөтөлбөр”-ийг хэрэгжүүлэхэд тулгамдаж болзошгүй асуудлын талаар ярилцах, цаашдын ажилдаа итгэл үнэмшилтэй, бүтээлчээр хандахад дэмжлэг өгөх зорилгоор дараах зарыг хүргэж байна.

1. Багийн ахлагч сонгож, багш нарынхаа мэдээллийг цахим хэлбэрээр хавсаргаж явуулах

2. Багш бүр сонирхсон нэг хичээлийн төлөвлөлтэй ирэх /судлагдахууныг жигд хуваарилахад анхаарах/

3. Багш бүр цөм хөтөлбөр, тухайн бэлтгэсэн хичээлийн зөвлөмж, сурах бичиг, багшийн ном, бэлтгэсэн хэрэглэгдэхүүнтэй ирэх

4. Аймаг бүр сургалтад оролцогч багш нарын “Хүүхэд бүрийг хөгжүүлж буй” 1-2 ш сайн /тэргүүн/ туршлагыг цахим, цаасан, үзүүлэнгийн хэлбэрээр бэлтгэж явуулах

Багшийн бэлтгэсэн хичээл, сайн /тэргүүн/ туршлага нь бүсийн хэмжээнд багш ажлаа тайлагнаж, туршлагаа түгээн дэлгэрүүлсэн үзүүүлэлтээр багшийн ажлыг үнэлэхэд тооцогдох болно.

 Жич: БМДИ-ээс аймгийн БГ-т хүргүүлсэн албан тоот бичигтэй танилцаж,

сургалтад хариуцлагатай хандахыг оролцогч багш нарт зөвлөөрэй.

Хүндэтгэсэн: БМДИ-ийн СӨБ,ББСА-ны хамт олон

 


3-р ангийн багш нарын анхааралд

2014 оны 08-р сарын 22 Нийтэлсэн Urtnasan

Баянгол  дүүргийн Эрдмийн Ундраа цогцолбор сургуульд болох 3-р ангийн багш  нарын сургалтын хуваарь  өөрчлөгдөж  2 сургууль дээр зохион байгуулагдах болсныг  анхаарна уу.  Зарыг  цааш дамжуулна уу.

Хугацаа Нээлт хийх хуваарь Сургалт хийх газар Хариуцах эзэн
8 сарын 25-27   9.00-18.00 БЗД + ХУД + ЧД + НД + БХД + БНД Эрдмийн Ундраа - 54 БГД
БГД + СХД + СБД Эрдмийн Ундраа - 77

БШУЯ-ны  Зөв Монгол хүүхэд хөтөлбөрийн  хүрээнд  зохион байгуулагдаж байгаа Бага боловсролын  цөм хөтөлбөрийг хэрэгжүүлэх багш нарыг агуулга, арга зүйгээр хангах  сургалтад  хамрагдах багш нар дүрслэх урлаг технологийн хичээлийн доорх  хэрэглэгдэхүүнийг  өөрийн боломжоор авч ирнэ үү.  Үүнд: 

  • Усан будаг
  • Өнгийн болон  балын  харандаа 
  • Бийр
  • Өнгийн цаас
  • Цавуу
  • Порлон
  • Жижиг скоч
  • Нэг удаагийн сав
  • А3 ватум цаас
  • Чих цэвэрлэгч 1 боодол

Бага боловсролын багш нарын сургалтын хуваарь

2014 оны 08-р сарын 22 Нийтэлсэн Urtnasan
Хамрах хүрээ Хугацаа Нээлт хийх хуваарь Сургалт хийх газар
1-р ангийн багш нар 801
8 сарын 20-22 9.00-18.00 СХД+ХУД Ирээдүй 3-р бага /83/ Ирээдүй 3-р бага /83/
СБД +БНД, БХД Ирээдүй 1-р ахлах /86/
БЗД +НД Ирээдүй 2-р ахлах /81/ Ирээдүй 2-р дунд /82/
БГД +ЧД Ирээдүй 2-р дунд /82/
2-р ангийн багш нар 799
8 сарын 21-23 9.00-18.00 БГД + СХД + ЧД + БНД 44-р сургууль
БЗД + СБД + ХУД + НД + БХД
53-р сургууль
3-р ангийн багш нар 635
8 сарын 25-27 9.00-18.00 БЗД + ХУД + БНД Эрдмийн Ундраа - 54
СХД + СБД Эрдмийн Ундраа - 77
БГД + ЧД + НД + БХД
Эрдмийн Ундраа - 78
4-р ангийн багш нар 587
8 сарын 26-28 9.00-18.00 БГД + СХД + ЧД + НД + БХД 15-р сургууль
БЗД + СБД + ХУД + БНД
52-р сургууль
5-р ангийн багш нар 573 8 сарын 27-29 9.00-18.00 БГД + СХД + ЧД + НД + БХД 5-р сургууль
БЗД + СБД + ХУД + БНД 50-р сургууль

БШУЯ-аас хэрэгжүүлж буй Боловсролын шинэчлэлийн хүрээнд бага боловсролын цөм хөтөлбөр, сурах бичиг, багшийн ном, агуулга, арга зүй, үнэлгээнд өөрчлөлт орж байгаатай холбогдуулан  нийслэлийн нийт бага ангийн багш нар, удирдах ажилтнуудад  2014 оны 8-р сарын 18-29-ний хооронд  доорх хуваарийн дагуу  сургалт зохион байгуулах гэж байна.  Нийт бага ангийн багш нар болон захирал сургалтын менежерүүд хуваарийн дагуу сургалтдаа бүрэн хамрагдана уу. Тайлбар: Бага ангид англи хэл, биеийн тамир, хөгжмийн хичээл заадаг багш нарын сургалтын хугацааг жич зарлаж, зохион байгуулах болно.

Хамрах хүрээ

Нийт оролцогчийн тоо

Хугацаа

Хаана

1

Нийслэлийн сургагч багш нар

129

8 сарын 14-16

НБГ

Эрдмийн өргөө ЦС

2

Боловсролын хэлтсийн дарга, захирал, сургалтын менежер

398

8 сарын 18-20

СБД

1-р сургууль

3

1-р ангийн багш нар

801

8 сарын 20-22

СХД

Ирээдүй ЦС

4

2-р ангийн багш нар

799

8 сарын 21-23

БЗД

44, 53-р сургууль

5

3-р ангийн багш нар

635

8 сарын 25-27

БГД

Эрдмийн Ундраа ЦС

6

4-р ангийн багш нар

587

8 сарын 26-28

ХУД

15, 52-р сургууль

7

5-р ангийн багш нар

573

8 сарын 27-29

ЧД

5, 50-р сургууль


Д/д Өрсөлдөх дүүрэг Код Вариант Нийт дүн Тэнцсэн эсэх Утас
оноо хувь
1 БЗД 203007 A 10.9 94.5 тэнцсэн 99717661 95147761
2 БЗД 203006 A 10.0 86.9 тэнцсэн 99938997
3 СБД 201011 Б 10.0 87.1 тэнцсэн 99003113 99958778
4 СБД 301006 Б 9.9 85.8 тэнцсэн
5 СХД 206002 A 9.4 81.7 тэнцсэн 96691666
6 БЗД 302007 Б 9.3 80.8 тэнцсэн 95013838
7 ХУД 202011 Б 9.1 79.5 тэнцсэн 88182192 88014868
8 СХД 204013 A 8.9 77.4 тэнцсэн 95043862 99121112
9 Чингэлтэй 204009 Б 8.8 76.1 тэнцсэн 96222964 94254881
10 СБД 201009 A 8.6 75.1 тэнцсэн 95604008
11 Чингэлтэй 204006 A 8.5 74.1 тэнцсэн 89989836 88773983
12 СБД 302006 Б 8.5 73.9 тэнцсэн 96600894
13 Чингэлтэй 301011 Б 8.4 72.5 тэнцсэн 88661118 99052614
14 Чингэлтэй 201006 Б 8.3 71.8 тэнцсэн 89987828 99780948
15 СХД 302004 A 8.3 71.0 тэнцсэн 86142910
16 СХД 205003 Б 8.0 69.1 тэнцсэн 88095106
17 ХУД 301013 A 8.0 69.0 тэнцсэн 91661373
18 СХД 205013 A 8.0 68.9 тэнцсэн 99958878
19 СХД 206005 Б 8.0 68.6 тэнцсэн 88896198
20 Чингэлтэй 204002 A 7.6 66.7 тэнцсэн 99060697
21 СХД 206010 A 7.6 65.4 тэнцсэн 88099177
22 СХД 201002 A 7.5 65.2 тэнцсэн 86650022 99044924
23 СХД 203009 A 7.4 64.2 тэнцсэн 95941818 95122478
24 СБД 301012 A 7.4 64.1 тэнцсэн 86624848
25 ХУД 203008 Б 7.4 64.0 тэнцсэн 99074489 96336161
26 СБД 203013 A 7.3 63.3 тэнцсэн 99753220
27 Чингэлтэй 202007 A 7.1 62.8 тэнцсэн 99501118 99614028
28 БЗД 301005 A 7.1 62.2 тэнцсэн 99975547 99977448
29 СХД 302003 A 7.1 61.9 тэнцсэн 91151202
30 БЗД 301002 Б 7.1 61.6 тэнцсэн 88064409
31 налайх 203005 Б 7.1 61.5 тэнцсэн 88957765 88662165
32 СХД 205014 A 7.0 61.5 тэнцсэн 89665688
33 Чингэлтэй 302009 A 7.0 61.1 тэнцсэн 98201058
34 СБД 203012 Б 7.0 60.5 тэнцсэн 88010984 88010983
35 БЗД 203001 A 7.0 60.2 тэнцсэн 94086858
36 БЗД 301004 A 6.9 60.1 тэнцсэн 91890348 89710348
37 СХД 206012 A 6.9 59.9 тэнцсэн 99811898
38 БЗД 201005 Б 6.9 59.7 тэнцсэн 98908121 98903823
39 Чингэлтэй 203004 Б 6.9 60.0 тэнцсэн 88021670 88023478
40 СХД 201010 A 6.9 59.8 тэнцсэн 94222212 98343404
41 СХД 205006 A 6.9 59.8 тэнцсэн 88692512
42 БЗД 204001 Б 6.8 59.1 тэнцсэн 99845906 88159977
43 ХУД 204015 Б 6.8 58.6 тэнцсэн 93131346 94396292
44 БЗД 202006 Б 6.8 58.0 тэнцсэн 99712302 96657013
45 СХД 301007 A 6.8 58.0 тэнцсэн 99917763 94382238
46 БЗД 202013 Б 6.6 57.4 тэнцсэн 91193651 99203653
47 СХД 205015 A 6.6 57.3 тэнцсэн 94605885
48 БЗД 201007 A 6.6 57.2 тэнцсэн 99856858 89856858
49 ХУД 302002 A 6.6 57.2 тэнцсэн 99035979
50 ХУД 201016 Б 6.5 56.4 тэнцсэн 99771582 89991582
51 БГД 201008 A 6.4 55.7 тэнцсэн 99872925 99310651
52 БГД 302008 A 6.4 55.3 тэнцсэн 99968011
53 БГД 202012 A 6.3 54.6 тэнцсэн 88014682
54 СБД 202016 A 6.3 54.5 тэнцсэн 99222486 96095286
55 налайх 302010 Б 6.3 54.4 тэнцсэн 86160171
56 СХД 301014 Б 6.1 53.4 тэнцсэн 99207779 99690669
57 СБД 204005 Б 6.1 52.8 тэнцсэн 99403011
58 СБД 301008 Б 6.0 52.2 тэнцсэн 98802915 99335989
59 СХД 206008 A 6.0 52.1 тэнцсэн 88335020
60 БЗД 301016 A 6.0 51.7 тэнцсэн 89001875
61 СХД 206003 Б 5.9 51.2 тэнцсэн 99942887
62 БЗД 201003 A 5.9 51.2 тэнцсэн 88094122 88110694
63 СХД 205009 Б 5.8 49.1 тэнцээгүй
64 БЗД 201001 A 5.5 48.1 тэнцээгүй
65 БЗД 301003 A 5.4 46.7 тэнцээгүй
66 ХУД 201004 Б 5.3 45.9 тэнцээгүй
67 СХД 203002 A 5.1 45.2 тэнцээгүй
68 СХД 206007 Б 5.1 45.2 тэнцээгүй
69 СБД 201014 Б 5.1 44.6 тэнцээгүй
70 СБД 204004 A 5.0 43.4 тэнцээгүй
71 СХД 205005 A 5.0 43.0 тэнцээгүй
72 СХД 205007 A 5.0 42.8 тэнцээгүй
73 СХД 205016 A 5.0 42.5 тэнцээгүй
74 Чингэлтэй 302001 A 5.0 42.3 тэнцээгүй
75 БЗД 202001 A 5.0 41.8 тэнцээгүй
76 БГД 203011 A 4.9 41.9 тэнцээгүй
77 Чингэлтэй 204007 A 4.9 41.0 тэнцээгүй
78 СХД 206006 A 4.5 39.2 тэнцээгүй
79 СХД 203014 Б 4.5 38.0 тэнцээгүй
80 СХД 205008 A 4.3 36.4 тэнцээгүй
81 СБД 204010 Б 4.3 35.7 тэнцээгүй
82 СБД 202002 Б 4.1 35.5 тэнцээгүй
83 СБД 201015 Б 4.1 34.5 тэнцээгүй
84 БГД 202004 Б 4.0 34.0 тэнцээгүй
85 СХД 301001 A 4.0 33.8 тэнцээгүй
86 БГД 202009 Б 4.0 33.5 тэнцээгүй
87 СХД 205012 Б 4.0 33.5 тэнцээгүй
88 БГД 204012 Б 3.9 32.8 тэнцээгүй
89 СХД 205004 Б 3.8 31.3 тэнцээгүй
90 СХД 206004 A 3.8 31.3 тэнцээгүй
91 Чингэлтэй 204011 Б 3.6 32.4 тэнцээгүй
92 БЗД 302005 Б 3.6 31.5 тэнцээгүй
93 СХД 204014 A 3.6 31.4 тэнцээгүй
94 СХД 206009 Б 3.6 31.4 тэнцээгүй
95 ХУД 203003 Б 3.6 30.8 тэнцээгүй
96 СХД 206011 Б 3.6 30.7 тэнцээгүй
97 СБД 204003 Б 3.5 30.0 тэнцээгүй
98 БЗД 202014 Б 3.4 29.1 тэнцээгүй
99 Чингэлтэй 204008 A 3.4 28.0 тэнцээгүй
100 Чингэлтэй 301015 A 3.1 26.8 тэнцээгүй
101 налайх 202008 Б 3.1 26.7 тэнцээгүй
102 СХД 202005 Б 3.1 26.5 тэнцээгүй
103 ХУД 203010 Б 3.1 26.3 тэнцээгүй
104 БГД 202003 A 3.1 26.0 тэнцээгүй
105 Чингэлтэй 205011 Б 3.0 24.9 тэнцээгүй
106 СХД 205010 Б 2.9 24.3 тэнцээгүй
107 СХД 206001 A 2.9 24.0 тэнцээгүй
108 СХД 205001 Б 2.8 23.3 тэнцээгүй
109 БЗД 201012 Б 2.8 23.1 тэнцээгүй
110 БЗД 203015 Б 2.6 22.4 тэнцээгүй
111 БЗД 201013 Б 2.6 22.0 тэнцээгүй
112 СХД 205002 Б 2.5 22.0 тэнцээгүй
113 СБД 204016 A 2.4 20.3 тэнцээгүй
114 Чингэлтэй 301010 Б 2.3 19.0 тэнцээгүй
115 Чингэлтэй 301009 A 2.1 17.9 тэнцээгүй
116 ХУД 202010 Б 1.9 15.5 тэнцээгүй
117 Чингэлтэй 202015 Материалаа өгөөгүй тэнцээгүй

Нийслэлийн  85-р сургууль дээр сургалтад хамрагдсан нийслэлийн сургагч багш нар 2014 оны 8 сарын 14-ний  9.00 цагаас   Эрдмийн Өргөө цогцолбор сургууль дээр сургалттай  тул цагтаа цугларна уу. 

Дүүрэг Овог нэр сургууль албан тушаал
1 БГД Ухнаа Нямхүү 13-р сургууль бага ангийн багш
2 БГД Маравсэнгэ Ариунням бага ангийн багш
3 БГД Сандагдорж Хэрлэн 40-р сургууль бага ангийн багш
4 БГД Орги Цэцгээ сургалтын менежер
5 БГД Данзанноров Алтанчимэг 19-р сур багш бага ангийн багш
6 БГД Дашцэгмэд Цэцэгмаа бага ангийн багш
7 БГД Лундаажанцан Оюунтүвшин 20-р сургууль бага ангийн багш
8 БГД Сосорбарам Оюунчимэг бага ангийн багш
9 БГД Сампилноров Болормаа бага ангийн багш
10 БГД Жанчиврэнцэн Оюун-Эрдэнэ 28-р сургууль бага ангийн багш
11 БГД Энхтайван Нүрзэд бага ангийн багш
12 БГД Жадамбаа Эрдэнэцэцэг бага ангийн багш
13 БГД Шигжгээ Уртнасан бага ангийн багш
14 БГД Балжинням Наранбат 38-р сургууль бага ангийн багш
15 БГД Дамба Болормаа бага ангийн багш
16 БГД Бөндөг Сарантуяа ЭӨЦС сургалтын менежер
17 БГД Түдэв Цэрэнханд сургалтын менежер
18 БГД Зоригтбаатар Жаргалсайхан бага ангийн багш
19 БГД Дамдинсүрэн Сувдаа бага ангийн багш
20 БГД Оноорой Нарангэрэл Сэтгэмж ЦС бага ангийн багш
21 БГД Юндэн Наранцэцэг сургалтын менежер
22 БГД Агваан Бямбасүрэн бага ангийн багш
23 БГД Моломнүрдэв Энхчимэг 47-р сургууль бага ангийн багш
24 БГД Бүдсүрэн Должинсүрэн ЭУЦС-54 багш бага ангийн багш
25 БГД Оюун-Эрдэнэ Сарантуяа 93-р сургууль бага ангийн багш
26 БГД Сүхбаатар Нямсүрэн бага ангийн багш
27 БГД Очиртогоо Баасанжав Монгени бага ангийн багш
28 БГД Цэдэндорж Уламсайхан Оюуны нахиа сургалтын менежер
29 БЗД Төмөрбар Алтаншагай Амгалан ЦС бага ангийн багш
30 БЗД Дашдондог Мөнхцэцэг бага ангийн багш
31 БЗД Пяранлай Юмжав 14-р сургууль бага ангийн багш
32 БЗД Бямбаа Гэрэлмаа бага ангийн багш
33 БЗД Бадарч Буяндэлгэр бага ангийн багш
34 БЗД Шанжмятав Азжаргал бага ангийн багш
35 БЗД Дүгэрсүрэн Цэрэнчимэд Шавь ЦС бага ангийн багш
36 БЗД Лодой Оюунтуяа бага ангийн багш
37 БЗД Буянтогтох Цэвэлмаа бага ангийн багш
38 БЗД Рэнцэндорж Үүрцайх 33-р сур багш бага ангийн багш
39 БЗД Батсуурь Эрдэнэчимэг бага ангийн багш
40 БЗД Ганболд Дархижав 44-р сургууль бага ангийн багш
41 БЗД Очирпүрэв Оюунчимэг бага ангийн багш
42 БЗД Дашзэвэг Пүрэвсүрэн 48-р сургууль сургалтын менежер
43 БЗД Эрхэмсайхан Пүрэвчулуун бага ангийн багш
44 БЗД Батаа Далайхүү БЗЦС бага ангийн багш
45 БЗД Тогтохбаяр Оюунбилэг бага ангийн багш
46 БЗД Нямсүрэн Оюунтуяа сургалтын менежер
47 БЗД Гиваабалжир Чанцалдулам 79-р сургууль сургалтын менежер
48 БЗД Баатарчулуун Золзаяа 84-р сур багш бага ангийн багш
49 БЗД Цэвэгмид Нямсүрэн сургалтын менежер
50 БЗД Нямдорж Оюунгэрэл 111-р сургууль бага ангийн багш
51 БЗД Юүвээ Базарханд 120-р сургууль сургалтын менежер
52 БЗД Чулуунбат Алтантуяа УБ сургууль сургалтын менежер
53 СБД Аварзэд Эрдэнэзаяа 1-р сургууль бага ангийн багш
54 СБД Баяраа Баярчимэг бага ангийн багш
55 СБД Жамба Наранзул 2-р сур бага ангийн багш
56 СБД Бааст Бадамхатан 6-р сургууль бага ангийн багш
57 СБД Дэмбээ Уранжаргал бага ангийн багш
58 СБД Бямбаа Дашзэвэг 16-р сургууль бага ангийн багш
59 СБД Батчулуун Нарантуяа бага ангийн багш
60 СБД Болдбаатар Азжаргал 31-р сургууль бага ангийн багш
61 СБД Бямба Цэцэгмаа 35-р сургууль бага ангийн багш
62 СБД Цамба Наранцэцэг бага ангийн багш
63 СБД Лхагвацэрэн Баяртогтох бага ангийн багш
64 СБД Баасанхүү Норов сургалтын менежер
65 СБД Цэрэнхүү Дашдолгор 45-р сургууль бага ангийн багш
66 СБД Далбин Отгонжаргал бага ангийн багш
67 СБД Батмөнх Золзаяа бага ангийн багш
68 СБД Цэвэгмид Адилхишиг 58-р сургууль сургалтын менежер
69 СБД Үржин Шинэчимэг бага ангийн багш
70 СХД Жанчив Оюунцэцэг 104-р сур багш бага ангийн багш
71 СХД Дамдингарав Чимэдлхам бага ангийн багш
72 СХД Цэрэнбат Энхтуяа бага ангийн багш
73 СХД Дашцэрэн Ариунболд 106-р сургууль сургалтын менежер
74 СХД Сүхбаатар Оюунцэцэг бага ангийн багш
75 СХД Насанцогт Хишигмаа 12-р сургууль бага ангийн багш
76 СХД Дашзэвэг Эрдэнэбилэг бага ангийн багш
77 СХД Чулуунбаатар Жавхлан бага ангийн багш
78 СХД Баярсайхан Буянхишиг 42-р сургууль сургалтын менежер
79 СХД Бадамханд Алтанцэцэг 62-р сургууль бага ангийн багш
80 СХД Загарсүрэн Отгонсүрэн 123-р сургууль сургалтын менежер
81 СХД Гонгор Отгончулуун 65-р сургууль сургалтын менежер
82 СХД Ойдов Хандмаа бага ангийн багш
83 СХД Алтангэрэл Туяасайхан 105-р сургууль сургалтын менежер
84 СХД Дагвадорж Дашдэжид 67-р сургууль бага ангийн багш
85 СХД Лхасүрэн Гүндэгмаа бага ангийн багш
86 СХД Аюуш Тунгалагтамир 76-р сургууль сургалтын менежер
87 СХД Гомбо Ринчинханд бага ангийн багш
88 СХД Шаалав Пунсалдулам Ирээдүй 1-р бага бага ангийн багш
89 СХД Батхүү Уянга Ирээдүй 2-р бага бага ангийн багш
90 СХД Борхүү Будцэцэг бага ангийн багш
91 СХД Цэдэн Эрдэнэчимэг бага ангийн багш
92 СХД Баасанжав Алтансүх бага ангийн багш
93 СХД Дорж Энхтүвшин бага ангийн багш
94 СХД Бадгаа Нямсүрэн Ирээдүй 3-р бага бага ангийн багш
95 СХД Батсуурь Уранмөнх бага ангийн багш
96 СХД Гомбосүрэн Баялагмаа бага ангийн багш
97 СХД Балдорж Алтанцэцэг сургалтын менежер
98 ХУД Бат-Очир Өлзийнаран 115-р сургууль бага ангийн багш
99 ХУД Давааням Мөнхцэцэг бага ангийн багш
100 ХУД Бат Оюунтөгс бага ангийн багш
101 ХУД Галбадрах Ариунтуул 18-р сургууль бага ангийн багш
102 ХУД Дашзэвэг Алтантуяа бага ангийн багш
103 ХУД Бундхорол Шархүү бага ангийн багш
104 ХУД Жавзандолгор Ганчимэг 52-р сур сургалтын менежер
105 ХУД Сономсамбуу Солонго бага ангийн багш
106 ХУД Нарангэрэл Будцэцэг 75-р сургууль бага ангийн багш
107 ХУД Даваасамбуу Цэндсүрэн 118-р сургууль сургалтын менежер
108 ЧД Жамцаахүү Амаржаргал 17-р сур багш сургалтын менежер
109 ЧД Даваа Отгоншарав бага ангийн багш
110 ЧД Шаахүү Туул 24-р сургууль бага ангийн багш
111 ЧД Нямаа Мөнхтуяа сургалтын менежер
112 ЧД Базаргүр Амар 50-р сургууль сургалтын менежер
113 ЧД Дэндэв Содгэрэл 23-р сургууль бага ангийн багш
114 ЧД Сугар Болормаа бага ангийн багш
115 ЧД Зэсэм Цэрэндолгор бага ангийн багш
116 ЧД Амгалан Цолмон бага ангийн багш
117 ЧД Баярсайхан Б.Урансайхан 57-р сургууль бага ангийн багш
118 ЧД Жигжид Баярмаа бага ангийн багш
119 ЧД Чинчулуун Доржиймаа 5-р сур багш бага ангийн багш
120 ЧД Долзод Мөнхзаяа 39-р сургууль сургалтын менежер
121 ЧД Билгээ Нарангарав 61-р сур сургалтын менежер
122 ЧД Алтангэрэл Алтантуяа 117-р сургууль бага ангийн багш
123 ЧД Банди Ганцэцэг сургалтын менежер
124 НД Дэмбээ Мөнхзул 109-р сургууль бага ангийн багш
125 НД Дашням Энхтуул 119-р сургууль бага ангийн багш
126 НД Аюуш Оюунгэрэл бага ангийн багш
127 БНД Ядмаа Хишигсүрэн Боловсрол ЦС бага ангийн багш
128 БНД Бямба Ундрал бага ангийн багш
129 БНД Пинжиг Туяа бага ангийн багш

Сайн байцгаана уу?

Та бүхэнд суралцагчдын мэдлэг, чадварыг үнэлэх журамд өөрчлөлт орсноор 1-3 дугаар ангийн хувийн хэргийг хэрхэн хөтлөх талаар дараах тодруулгыг өгч байна. Үүнд:

· Хувийн хэргийн загвар болон түүнийг хөтлөх заавар /БСШУ-ы сайдын 2010 оны 361 дүгээр тушаалын 6 дугаар хавсралт/ хүчингүй болоогүй тул хувийн хэргийн  “Бага боловсролын сурлагын үнэлгээ хэсэг”-ийг  хувийн хэрэг хөтлөх зааврын дагуу хөтөлнө.

· БШУ-ы сайдын А/309 дугаар тушаалаар батлагдсан журамд заасан I-III ангийн сурагчдын мэдлэг, чадварын түвшинг үнэлсэн дүгнэлт, тэмдэглэгээг хувийн хэргийн “Суралцагчийн хөгжил, төлөвшлийн тэмдэглэл” хэсгийн холбогдох чиглэлд харгалзуулан бичих боломжтой.

 Харин 4-5-р ангийн суралцагчдын ахиц амжилтыг  гүйцэтгэлийн хувиар  гаргаж, хувийн хэрэгт зөвхөн тоон үнэлгээг бичнэ. Тоон үнэлгээ гардаггүй 4-5-р ангийн хичээлүүдийг "тооцов"  гэж бичиж болно.

БШУЯ-ны Сургуулийн өмнөх, бага боловсролын хэлтэс

ЕБС-ийн бага ангийн багш нарын  Бага дунд боловсролын чанарын шинэчлэлийн бодлогын хүрээнд хэрэгжүүлэх шинэчилсэн сургалтын хөтөлбөр, сурах бичиг,  арга зүйн сургалтууд  хойшилж, 8 сарын 15-аас хойш зохион байгуулагдах болсон тул  бага ангийн багш нарыг  6 сарын 10-аас амрааж,  намар 8 сарын 15-аас оруулахаар зохицуулалт хийх нь зүйтэй.  

Харин  шинэчилсэн сургалтын хөтөлбөр, сурах бичиг, арга зүйн сургалтуудыг зохион байгуулах сургагч багш  нарын сургалт 6 сарын  7-9-нд  явагдах  бөгөөд сургагч багш нарыг жич зарлана.